Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat dostał mieszkaniec jednej ze wsi pod Bisztynkiem w Warmińsko-Mazurskim. Mężczyzna został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci rocznego syna.

Pięcioosobowa rodzina z okolic Bisztynka trafiła do szpitala w Warmińsko-Mazurskiem po zatruciu środkiem do deratyzacji - informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski. Najmłodsze dziecko niestety zmarło. czytaj więcej

Ojciec chcąc pozbyć się gryzoni rozłożył w piwnicy środek do deratyzacji, który dostał od znajomego. Z trutki na szczury prawdopodobnie wydzielił się fosforowodór, który rozniósł się po całym domu. 30-letni mężczyzna, jego o rok młodsza żona oraz troje dzieci z objawami zatrucia zgłosili się do szpitala. Najmłodsze dziecko niestety zmarło.

Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli dom, w którym doszło do zatrucia. Oględziny były możliwe dopiero po upływie 48 godzin. Tyle czasu zajęło przewietrzenie pomieszczeń - tak, by można było bezpiecznie przeprowadzić dalsze czynności.

Sekcja zwłok wykazała, że najmłodsze dziecko zatruło się wydzielaną przez trutkę substancją. Wyrok Sądu Rejonowego w Biskupcu nie jest prawomocny.