Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do stołecznego ratusza, komendy stołecznej straży pożarnej oraz biura rzeczoznawcy z Wielkopolski. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, w ostatnich dniach funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty dotyczące organizacji meczu otwarcia siatkarskiego mundialu 2014 na Stadionie Narodowym.

Agenci kopiowali dokumentację, dotyczącą zgody na przeprowadzenie meczu otwarcia siatkarskich mistrzostw świata w Warszawie. Ta zgoda była uzależniona od opinii miejskiej komendy straży w sprawie działania systemu przeciwpożarowego na Stadionie Narodowym.

W szczególności chodziło o funkcjonowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego w tym stołecznym obiekcie, bo zachodzą podejrzenia, że mimo wydania pozytywnej opinii, nie był on całkowicie sprawny.

Wejście agentów do ratusza, komendy straży i rzeczoznawcy systemów przeciwpożarowych to element śledztwa w sprawie wręczenia prawie 20 tysięcy złotych łapówki w zamian za pozytywną opinię strażaków o systemach przeciwpożarowych, która dała podstawę wydania zgody na przeprowadzenie meczu otwarcia mistrzostw.

(abs)