Ubezpieczenia służb mundurowych, umożliwiające odzyskanie pieniędzy za pobyt na zwolnieniu lekarskim, mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa - alarmuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Po tych sugestiach MSW zwróciło się do podległych służb o informacje przekazywane ubezpieczycielowi - dowiedział się o tym reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

CBA argumentuje, że ubezpieczenie obsługuje stowarzyszenie - Forum Grup Zawodowych. Według służby - jak usłyszał nasz dziennikarz - przy podpisywaniu umów ubezpieczeniowych może dojść do niekontrolowanego ujawnienia "szerokich danych osobowych funkcjonariuszy".

Biuro twierdzi, że na podstawie tych danych jest możliwość poznania struktury służb, a także informacji na temat stanu zdrowia funkcjonariuszy.

Wątpliwości budzi sprawa przetwarzania tych danych przez ubezpieczyciela.

Na te działania już reagują policjanci. Jak mówią, to kontratak resortu, który szuka możliwości zablokowania zawierania umów ubezpieczeniowych. To ubezpieczenie podważa skuteczność sztandarowych przepisów autorstwa MSW. Do tej pory polisy wykupiło już ponad 10 tysięcy mundurowych.

(j.)