Czteromiesięczne dziecko zostało ranne podczas awantury jego pijanych rodziców. Na chłopca przewróciła się część meblościanki. Niemowlę trafiło na badania i obserwację do Szpitala Dziecięcego w Chorzowie. Jego stan jest stabilny. Rodziców zatrzymała policja.

Policję wezwał w nocy do mieszkania w centrum Bytomia 32-letin ojciec dziecka. Funkcjonariusze zastali go podczas kłótni z 39-letnią partnerką. Ich uwagę zwróciły poprzewracane meble; chwilę później zauważyli krew na twarzy leżącego w łóżeczku chłopca.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, rodzice na stałe mieszkają w Anglii. Przyjechali do Bytomia tylko na chrzest chłopczyka. Matkę chłopca policjanci przewieźli do izby wytrzeźwień. Kobieta miała blisko 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Jej partner miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dziś jeszcze czeka ich policyjne przesłuchanie, a jutro spotkanie z prokuratorem. Posłuchaj relacji Marcina Buczka:

Policja nie wyklucza postawienia rodzicom zarzutów spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, za co może grozić do pięciu lat więzienia. Kwestię praw do dalszej opieki nad chłopcem rozstrzygnie sąd opiekuńczy.