RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Były prezes Kolei Śląskich skazany za niegospodarność

Autor: Publikacja: Wtorek, 22 stycznia (12:03) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu został skazany były prezes Kolei Śląskich. Sąd w Katowicach uznał, że Marek W. jest winny niegospodarności w czasach, kiedy zarządzał spółką Kopex Leasing System.

Sąd uznał, ze spółka straciła miliony złotych. Między innymi na skutek kupowania przez Marka W. urządzeń dla firmy po znacznie zawyżonych cenach: za 1,5 mln złotych nabył sprzęt warty łącznie 144 tys. złotych.

Oprócz kary więzienia w zawieszeniu, sąd skazał także Marka W. na grzywnę oraz zakazał mu zajmowania stanowisk kierowniczych przez 7 lat. 

Zataił sprawę karną

Marek W. - odpowiedzialny za chaos na śląskich torach - stracił stanowisko prezesa Kolei Śląskich właśnie po tym, jak wyszło na jaw, że ma sprawę karną. Okazało się, że tę kwestię zataił przed ówczesnym marszałkiem woj. śląskiego Adamem Matusiewiczem.

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: