Sąd uznał, ze spółka straciła miliony złotych. Między innymi na skutek kupowania przez Marka W. urządzeń dla firmy po znacznie zawyżonych cenach: za 1,5 mln złotych nabył sprzęt warty łącznie 144 tys. złotych.
Oprócz kary więzienia w zawieszeniu, sąd skazał także Marka W. na grzywnę oraz zakazał mu zajmowania stanowisk kierowniczych przez 7 lat.
Marek W. - odpowiedzialny za chaos na śląskich torach - stracił stanowisko prezesa Kolei Śląskich właśnie po tym, jak wyszło na jaw, że ma sprawę karną. Okazało się, że tę kwestię zataił przed ówczesnym marszałkiem woj. śląskiego Adamem Matusiewiczem.