Niespodzianka czekała dziś na małych pacjentów z oddziału neurochirurgii dziecięcej szpitala w Szczecinie-Zdrojach. Od szpitalnych trosk oderwał ich koncert kolęd.

Na oddziale wystąpili finaliści "Must Be The Music" - zespół Jackpot. Nie co dzień gramy w takim miejscu, ale co roku staramy się być w szpitalach, z dziećmi - mówi Maciej Kazuba. Super się gra dla takiego odbiorcy. Wiadomo, że trzeba przyjść w bardzo dobrym humorze i przynieść dużo pogody ducha, żeby zarazić tylko dobrą energią, ale zawsze jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani i bardzo jest nam miło dla takiego odbiorcy, szczególnie malutkiego zagrać. Każdemu, albo prawie każdemu zdarzyło się leżeć w szpitalu. Każdy wie, że rzeczywistość szpitalna jest monotonna i potrzeba czasem jakiegoś koloru w tej szpitalnej bieli - dodaje wokalistka Kasia Buja.

Taki koncert wnosi radość, dzieci postrzegają szpital jako zastrzyki, leki i ból, ale też postrzegają jako uśmiech, święta i choinkę. Na pewno czują się lepiej. Zaniosą to innym dzieciom i powiedzą, że to nie do końca musi być tylko cierpienie, ale też i uśmiech ze strony personelu. Grudzień to wyjątkowy czas dla rodzin, które powinny być w domach i przygotowywać się do świąt, a zamiast tego przezywają stres związany z operacjami. Mamy nadzieję, że teraz ten stres zmniejszyliśmy - mówi neurochirurg Marek Lickendorf.

Neurochirurgia dziecięca ze szpitala w Szczecinie-Zdrojach to oddział znany słuchaczom RMF FM. Dzięki Waszej ofiarności trafił tu nowoczesny sprzęt wykorzystywany do leczenia padaczki.

(az)