Wałbrzyscy policjanci złapali 26-letniego mężczyznę, którzy był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania m.in. za włamanie do sklepu jubilerskiego w Niemczech. Wpadł, gdy przechodził w niedozwolonym miejscu przez jezdnię. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu nadkom. Magdalena Korościk, 26-latek został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruch drogowego, ponieważ zauważyli, że przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych sprawcy wykroczenia okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha poszukiwany jest przez Interpol i wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania - przekazała Korościk.

Mężczyzna jest podejrzewany o przestępstwa popełniane w Niemczech, w tym włamanie do sklepu jubilerskich, gdzie straty wyniosły prawie 140 tys. euro.

Prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie dowieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która prowadzi czynności związane z wykonaniem europejskiego nakazu aresztowania.