Niecodzienna wpadka poszukiwanego przestępcy. Mężczyzna został zatrzymany, bo szedł niewłaściwą stroną drogi. Poszukiwano go od 16 lat za oszustwa gospodarcze.

Śląskie prokuratury wysłały za mężczyzną 5 listów gończych. Wydano też Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyznę poszukiwano za przestępstwa popełnione jeszcze w latach 90. Był wtedy członkiem gangu, który dokonywał oszustw gospodarczych, podszywając się pod legalnie działającą wówczas firmę. Poszukiwano go za ukrywanie jednego z podejrzanych w tej sprawie. I pewnie dalej czułby się bezkarnie, gdyby nie policyjny patrol na drodze Wierzbięcice-Węża na Opolszczyźnie.

Policjanci zauważyli tam mężczyznę, który szedł niewłaściwą stroną drogi. Mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe, dlatego został wylegitymowany - mówi Katarzyna Janas z policji w Nysie.

Pieszy miał ze sobą m.in. kartę stałego pobytu wyrobioną w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Powiedział, że przyjechał do Polski w odwiedziny do znajomego - mówi Katarzyna Janas.

W czasie sprawdzania policyjnej bazy danych okazało się jednak, że to poszukiwany od 16 lat przestępca. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Na Słowację na razie nie wróci, bo od razu trafił do aresztu.

(j.)