Nie będziemy mieli litości dla niedbalstwa w PKP. Po tym jak zajęliśmy się sprawą śmierdzących toalet, słuchacze RMF FM i internauci zasypali naszą skrzynkę mailami i zdjęciami brudnych pociągów. Nasi reporterzy przekazali je dwóm przewoźnikom: Przewozom Regionalnym oraz Intercity. Kiedy w końcu w pociągach będzie czysto?

Polska kolej, jaka jest, każdy widzi. Czekamy na Wasze historie i opinie. czytaj więcej

Prosimy o czas - usłyszał reporter RMF FM w Przewozach Regionalnych. - Chcemy zapoznać się z zarzutami pasażerów i dopiero wtedy na nie odpowiemy. Przedstawiciele Intercity, na którego pociągi narzekają nawet kolejarze, nadal twierdzą że problem z toaletami jest incydentalny.

W trakcie jazdy pasażerowie korzystają z toalet. Przed wyjazdem w trase ubikacje zawsze są czyste - twierdzi Beata Czemerajda z Intercity , która dodaje, że spółka szuka firmy, która będzie sprzątać pociągi nie tylko na stacjach początkowej i docelowej ale również w trakcie podróży. Firma ponoć ma się pojawić jesienią.

Zachęcamy do przysyłania zdjęć i filmów, dokumentujących brud w pociągach i na dworcach. Przysyłajcie na Gorącą Linię (e-mail: fakty@rmf.fm; MMS: 600 700 800; formularz www). Opublikujemy je na www.rmf24.pl. Nasi dziennikarze będą zajmować się tą sprawą. Pokażamy m. in. jak wyglądają toalety w pociągach i na dworcach w innych krajach. Słuchajcie Faktów w RMF FM i wchodźcie na www.rmf24.pl.