Zakres badań, które można wykonać za darmo jest dość szeroki. Jak powiedziała RMF Ewa Sadowska z krakowskiego oddziału NFZ, możemy wykonać między innymi: Badania biochemiczne krwi, wszelkie rodzaje cholesterolu, poziom cukru, trójglicerydy, ciśnienie krwi, masa ciała, EKG.
Jak dodaje Sadowska to wyjątkowa oferta: Pacjenci boją się diagnozy, jak widzą cos złego to wpadają w panikę. Teraz mają zapewnioną opiekę dalszą, specjalistyczną, tak żeby reagować szybko, skutecznie i żebyśmy poprawili te smutne statystyki.
Jeżeli badania nie zostaną wykonane pieniądze trafią z powrotem do centrali w Warszawie. Listę przychodni gdzie można wykonać badania znajdziecie na stronie internetowej www.nfz-krakow.pl.