RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bomba ekologiczna uaktywniła się po latach

Publikacja: Wtorek, 5 sierpnia (17:01) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Niebezpieczny wyciek w podpoznańskiej gminie Kleszczewo. Strażacy zabezpieczają magazynowane tam substancje.

Kilkaset ton nieznanych substancji zostawił w Komornikach pod Kleszczewem cztery lata temu najemca hali. Właściciel budynku, pan Mirosław, wczoraj zobaczył pierwszy wyciek.

Strażacy stwierdzili, że to prawdopodobnie związki bromu i chloru. Rozszczelnione beczki zostały zabezpieczone, ale w każdej chwili może pojawić się wyciek z kolejnej.

Najemca hali, którego zleceniodawcy nie udało się ustalić, trafił do więzienia.

Z innego miejsca, w Pile, odpady wywieziono, a tutaj poznańskie starostwo i ochrona środowiska problem zostawili.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: