Konflikty na szczytach władzy, konflikty wśród szarych obywateli. Oto spór sąsiedzki, w którym, tak jak nasi rządzący, mieszkańcy jednej klatki w bloku nie potrafią się porozumieć. Rzecz dzieje się w Białymstoku…

W bloku przy ul. Proletariackiej, rodzina zaadaptowała suszarnię i pralnię na mieszkanie. Od tego czasu zaczęły się problemy z sąsiadami. To plotki różne chodzą, że pani Ewa chodzi goła po dachu, że ja mam psa w mieszkaniu i wyprowadzam go na dach. Nie do wytrzymania normalnie - mówi rozgoryczony mieszkaniec, który chciałby po prostu spokojnie mieszkać:

Policjanci interweniowali bardzo często, ale nie udało się osiągnąć kompromisu. Bardzo byśmy chcieli, żeby tam był spokój, żeby ci ludzie doszli między sobą do porozumienia, jednak muszą oni to załatwić między sobą - mówi reporterowi RMF FM jeden z funkcjonariuszy:

Nasz reporter sprawdził, że ten sąsiedzki spór w Białymstoku już wielokrotnie trafiał do prokuratury i do sądu. Za każdym razem umarzano sprawę. Sędziowie nie pomogą, gdy nie chcą ugody sąsiedzi. Bez względu na to, czy mieszkają w białostockim bloku czy rezydencjach władzy w Warszawie.

Nasi reporterzy nie tylko informują , także interweniują w Waszym imieniu. Czekamy na Wasze prośby. Jeśli chcesz, żebyśmy zajęli się ważną dla Ciebie sprawą - napisz do nas: fakty@rmf.fm. Całą dobę czynna jest także nasza Gorąca Linia - 0600 700 800.