W Gdyni trwa największy festiwal biegowy w północnej Polsce. Za nami już kilka startów, ale jutro czekają nas kolejne emocje. Na trasie pojawią się m.in. biegacze... ze swoimi psami. Razem pokonają trasę pełną przeszkód.

Zasada jest bardzo prosta - trasę biegu należy pokonać z psem (ilość km zależy od ustalenia organizatora) jak najszybciej, zaliczając bez błędu każdą przeszkodę.

Trasa biegu z psem to jedna pętla o długości ok. 4 km, która usytuowana jest na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki, terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk oraz na plaży w Gdyni Orłowie. Dodatkowo na całej trasie znajdować się będą naturalne i skonstruowane przeszkody dostosowane tak, aby czworonożni pupile również mogli je pokonać.

W takim biegu nie ma przymusu wykonania wszystkiego. Ewentualnie będzie kara dla nas w postaci burpees! Osobiście polecam rezygnację z pokonania przeszkody, przy której nasz psiak nie czuje się komfortowo. Każdy właściciel zna swojego pupila najlepiej. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby psiak kojarzył aktywność z nami jako kolejną świetną przygodę. Im lepiej wypracowana więź, tym wierniejszy przyjaciel w postaci czworonoga - pisze Karolina Rogińska, która pobiegnie w jutrzejszym biegu.