Na czwartek w Gdańsku planowana jest sekcja zwłok trzylatka, który zatrzasnął się w pralce. Rodzice chłopca zostali wstępnie przesłuchani – poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek w Słupsku.

Sekcja zwłok chłopca planowana jest na czwartek w Gdańsku. Rodzice dziś byli wstępnie przesłuchani przez prokuraturę. Wiele nowego do sprawy nie wnieśli, pewnie ze względu na ich stan psychiczny. Podjęli jednak próbę współpracy - powiedział PAP we wtorek prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.

Dodał, że rodzice nie byli w stanie określić, jak długo syn był w bębnie pralki. Potwierdzili, że byli w domu, dzieci się bawiły, a oni mieli popołudniową drzemkę. Gdy tylko zauważyli, że nie ma ich syna, zaczęli go szukać. To ojciec miał wyciągnąć syna z pralki i podjąć próbę reanimacji, którą potem przejęli ratownicy medyczni.

Prokurator Nierebiński nie potwierdził pojawiających się w mediach informacji o tym, że to siostra zatrzasnęła brata w pralce.

Dziewczynka nie była przesłuchiwana. Najwięcej może mieć do powiedzenia, ale wiadomo, to małe dziecko i wstrzymujemy się z ewentualnymi czynnościami w stosunku do dziewczynki; ona też jest w traumie - poinformował PAP prokurator rejonowy.

Poinformował, że chłopiec zmarł w nocy w słupskim szpitalu. Zamiar przewiezienia go do gdańskiego szpitala się nie powiódł ze względu na krytyczny stan, w jakim dziecko trafiło do słupskiej placówki.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku prowadzi postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Badania sekcyjne mają wyjaśnić, co faktycznie było jej przyczyną. Przeprowadzona zostanie również ekspertyza pralki.

(m)