RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Będzie mocno padać na Dolnym Śląsku

Publikacja: Sobota, 25 września (16:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku. Ma lać intensywnie i długo - szczególnie groźnie zrobi się w Sudetach. Opady zaczną się już tej nocy - spadnie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Hydrolodzy ostrzegają, że w związku z tymi opadami jutro i w poniedziałek górskie oraz podgórskie rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe. Dotyczy to szczególnie zlewni Nysy Kłodzkiej, Ślęzy, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru i Nysy Łużyckiej.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: