​Na południu i zachodzie kraju sporo przejaśnień i na ogół sucho, na północy zachmurzenie wzrastające do dużego i lokalne opady deszczu - takie są prognozy na wtorek. Nadal chłodno. Na termometrach w ciągu dnia maksymalnie 7-8 st. Celsjusza. Noce mają być jeszcze zimniejsze. Środa już w całym kraju deszczowa, ale lokalnie można liczyć na chwile ze słońcem.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju nadal napływa chłodne powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1031 hPa.

Wtorek będzie najpogodniejszy w Polsce południowej i zachodniej. Tam zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a chwil ze słońcem całkiem sporo. W Polsce północnej i centralnej zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i miejscami - głównie na Pomorzu Zachodnim oraz Pomorzu Gdańskim - spodziewane są opady deszczu. Wartości na termometrach niezbyt wysokie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Kielcach do 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Łodzi. Wiatr na ogół umiarkowany.

Noc z wtorku na środę zimna. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 4-5 stopni Celsjusza. Zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i lokalnie mogą pojawić się opady deszczu. Widzialność zwłaszcza nad ranem mogą utrudniać gęste mgły. 

W środę przez Polskę będzie przemieszczać się strefa opadów deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów. Najintensywniej popada w Polsce centralnej oraz na Podlasiu. Tam też zachmurzenie ma być największe. W pozostałych regionach również wilgotno, ale można liczyć na krótkie chwile ze słońcem i liczne przejaśnienia. Nadal chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Gdańsku. Wiatr na ogół umiarkowany.

W czwartek opady deszczu mają ustąpić, ale zachmurzenie na ogół ma być duże; przejaśnienia nieliczne, głównie w Polsce południowo-zachodniej i północno-zachodniej oraz w Małopolsce. Chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do 6 stopni Celsjusza w Gdańsku i w  Szczecinie. 

(jad)