Awaryjne lądowanie awionetki. Pilot sam zadzwonił na policję
Autor:
Agnieszka Wyderka
Publikacja: Czwartek, 18 września (12:07)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)
Awaryjne lądowanie awionetki na terenie ogródków działkowych przy ul. Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem. Pilot o własnych siłach opuścił samolot - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka.
Samolot lądował awaryjnie tuż po starcie z lotniska piotrkowskiego aeroklubu.
Pilot jest lekko ranny. Jednak obrażenia, jakich doznał nie przeszkodziły mu poprosić o pomoc znajomego. Ten swoim samochodem przewiózł mężczyznę do szpitala.
Pilot także sam powiadomił policję o wypadku.
Samolot jest cały, bez uszkodzeń, a strażacy nie stwierdzili wycieku paliwa i teraz zabezpieczają maszynę.
(j.)