W całym kraju nie można było wystawiać elektronicznych zwolnień lekarskich. Powodem była awaria systemu komputerowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Informację w tej sprawie dostaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM pod numerem 600 700 800.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych twierdził, że usunięcie awarii to kwestia najbliższych godzin. W południe ZUS poinformował, że awaria została usunięta.

"Przez chwilę były utrudnienia w wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich, ale firma informatyczna, która zajmuje się obsługą systemu, szybko zajęła się sprawą. Nie powinno już być utrudnień" - przekazał rzecznik firmy Paweł Żebrowski.

Przez awarię nie można było wystawić elektronicznych zwolnień lekarskich. Dla medyków był to problem, bo druczki papierowe w wielu miejscach zostały wycofane.

Nie mamy starych druków zwolnień, nie możemy wystawić ZUS-owskich zwolnień - mowił nam lekarz dzwoniący na Gorącą Linię RMF FM.

Co na to ZUS? Zakład radził lekarzom, by zapisali dane pacjentów na kartkach, a gdy system ruszy, wprowadzić je do systemu komputerowego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: