Całkowicie zablokowany jest opolski odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłami Prądy i Dąbrówka. Na drodze przewróciła się cysterna z chloroformem, ze zbiornika ulatnia się gaz. Utrudnienia mają potrwać kilka godzin, policja zorganizowała objazdy.

Wyciek jest niewielki, na miejsce jedzie specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. Autostrada jest zablokowana w obu kierunkach - powiedział st. asp. Radosław Gruca, dyżurny opolskiej Straży Pożarnej.

Dodał, że utrudnienia mogą potrwać długo, bo konieczne będzie przepompowanie chloroformu do innego zbiornika. Może być z tym kłopot, bo do tej substancji potrzebna będzie specjalistyczna cysterna, której teraz poszukujemy - zaznaczył.

Policja zapowiedziała, że utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 1 w nocy; do czasu przepompowania niebezpiecznej substancji do innej cysterny zorganizowano objazd.

Jadący w stronę Wrocławia zjeżdżają z A4 na węźle Dąbrówka, jadą przez Opole i wracają na autostradę na węźle Prądy. Jadącym w stronę Katowic zalecamy zjazd w Prądach, potem skorzystanie z obwodnicy północnej Opola, przejazd drogą krajową 94 do Strzelec Opolskich i powrót na A4 na węźle Nogowczyce - tłumaczył dyżurny opolskiej policji, podinsp. Piotr Kostuś.