Atak zimy, która zaskoczyła nie tylko drogowców i kolejarzy, ale także ...minister Bieńkowską. Zapraszamy na przegląd najważniejszych, wtorkowych wydarzeń!

Zima dokuczyła pasażerom kolei. Spędzili w pociągu ponad dobę

25 godzin spędzili w podróży pasażerowie pociągu TLK "Wiking", który wreszcie dotarł z Katowic do Szczecina. Z kolei z 10-godzinnym opóźnieniem dojechali do Gdyni ci, którzy jeszcze wczoraj rozpoczęli podróż pociągiem "Rozewie". Po drodze z Wrocławia i Jeleniej Góry musieli się przesiadać aż cztery razy. Wszystko przez oblodzoną sieć trakcyjną. O problemach podróżnych czytaj tutaj.

Tusk przeprasza za wypowiedź Bieńkowskiej, ona się jej nie wstydzi

To niezbyt fortunne sformułowanie, które szczególnie nieprzyjemnie brzmi dla ludzi, którzy doświadczyli zimna w pociągach. Jeśli ten komentarz kogoś dotknął, to jest mi przykro - powiedział o słowach minister Elżbiety Bieńkowskiej Donald Tusk. Sama wicepremier twierdzi, że jeśli się wysłucha całej jej wypowiedzi, to nie ma się czego wstydzić. Chodzi o zdanie "Sorry, taki mamy klimat", którego Bieńkowska użyła odnosząc się do opóźnień pociągów. Czytaj więcej o słowach Bieńkowskiej.

Biernacki: Opóźnienia ustawy? Winna opozycja i poseł Halicki

Ta ustawa miała wielu przeciwników. W naszym zamierzeniu miała być uchwalona już w październiku - mówi minister sprawiedliwości Marek Biernacki w Kontrwywiadzie RMF FM, pytany o opóźnienia przy druku ustawy o izolowaniu niebezpiecznych przestępców. Była obstrukcja w Sejmie. Za obstrukcję odpowiada m.in. opozycja i poseł Andrzej Halicki - tłumaczy. Czy minister może zaręczyć, że morderca-pedofil Mariusz Trynkiewicz nie wyjdzie na wolność? My zrobiliśmy wszystko, żeby nie wyszedł, ale nie mogę brać odpowiedzialności za to, jaką decyzję podejmie w tej sprawie sąd - mówi gość RMF FM. Przeczytaj całą rozmowę TUTAJ.

Dzieci rozwijały się prawidłowo. Są wstępne wyniki sekcji zwłok bliźniąt z Włocławka

Bliźnięta z Włocławka, które zmarły kilka godzin przed narodzeniem, były zdolne do życia poza łonem matki. Wskazują na to wstępne wyniki sekcji zwłok, do których dotarł nasz reporter Paweł Balinowski. "Najprawdopodobniej przyczyną śmierci dzieci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa" - powiedział prokurator rejonowy we Włocławku Piotr Stawicki. Więcej o tej sprawie tutaj.

Opublikowano zdjęcia chuliganów z 11 listopada. Rozpoznajesz ich?

Stołeczna policja opublikowała 19 zdjęć poszukiwanych uczestników zamieszek, do których doszło 11 listopada ubiegłego roku podczas Marszu Niepodległości. Każdy, kto ma informacje na ich temat, proszony jest o kontakt. Bezpośrednio po listopadowych burdach zatrzymano 74 osoby. Zobacz zdjęcia poszukiwanych osób.

Starcia w Kijowie. Ukraińskie MSW publikuje drastyczny film

Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy opublikowało na swoich stornach drastyczny film, na którym widać płonących funkcjonariuszy Berkutu. Mężczyzn najprawdopodobniej dosięgnęły butelki z benzyną. Resort na swoich stronach internetowych podaje, że w starciach ucierpiało już ponad 160 osób, 80 trafiło do szpitali. Zobacz nagranie z Ukrainy.

Piłka ręczna: Niesamowity mecz Polaków. Zdeklasowali wicemistrzów olimpijskich!

To był jeden z najlepszych meczów polskich szczypiornistów ostatnich lat! Reprezentacja Polski w fantastycznym stylu pokonała Szwecję 35:25 w swoim drugim spotkaniu w drugiej fazie mistrzostw Europy w Danii. Biało-czerwoni zdeklasowali wicemistrzów olimpijskich i przybliżyli się do strefy medalowej. W ostatnim meczu w grupie zmierzą się w środę z Chorwacją.  O szczegółach meczu przeczytasz tutaj.

Soczi 2014: Znamy kadrę na igrzyska. Bobsleista chorążym

Pięćdziesięciu sześciu polskich sportowców wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Skład reprezentacji zatwierdził zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Chorążym polskiej ekipy w czasie defilady sportowców na ceremonii otwarcia będzie pilot bobsleistów Dawid Kupczyk. Igrzyska rozpoczną się 7 lutego i potrwają do 23 lutego. Sprawdź, kto będzie reprezentował nasz kraj w Soczi.

Rafał Sonik po Dakarze: Pojechałem na maksa

Pojechałem na maksa. Nie można było zrobić nic więcej, bo ściany pomagały gospodarzom - powiedział po powrocie do Polski Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce w Rajdzie Dakar w klasyfikacji quadów. Zauważył także, że miejscowi zawodnicy byli uprzywilejowani. Wcześniej mogli bowiem zapoznać się z trasą. Czytaj dalej o świetnym wyniku Sonika.

Rosetta... oddzwoniła

31 miesięcy ciszy. Głuchy telefon, a potem godziny niepewności. Wreszcie mniej więcej 48 minut po czasie... krótki sygnał. Rosetta obudziła się, pamięta i ma się dobrze. W oczekiwaniu na potwierdzenie, że sonda, którą zbudowano za miliard dolarów działa, Centrum Kierowania Lotów Europejskiej Agencji Kosmicznej przeżywało wczoraj emocjonujące chwile. Teraz wszystko wskazuje na to, że misję badania komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko będzie można kontynuować. Czytaj dalej  losie sondy.