IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Złe warunki na drogach mogą wystąpić w sześciu województwach na południu kraju.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jak podaje IMGW, prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Przed złymi warunkami ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze.

Wtorek, 20 listopada

We wtorek w całym kraju duże zachmurzenie i temperatura poniżej 5 st. Celsjusza. Jedynie jedną kreskę powyżej zera pokażą w dzień termometry w okolicach Lublina, Warszawy i Poznania. Na 4 st. mogą liczyć mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego.

Jak podaje IMGW, miejscami, głównie na południu, mogą wystąpić słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Wieczorem lokalnie, na krańcach południowych, także opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach okresami słaby, a nad morzem okresami dość silny, ze wschodu. W zachodniej połowie kraju, na południu i w centrum wiatr porywisty.

Środa, 21 listopada

W środę więcej przejaśnień w centrum i na zachodzie kraju, pochmurnie nad morzem i na Mazurach.

Termometry w Warszawie pokażą jedynie 0 st. Na pozostałym obszarze temperatura będzie oscylować w okolicach 1, 2 kresek.

Miejscami na południu mogą wystąpić słabe opady śniegu, początkowo lokalnie również marznącego deszczu.

Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni.

Czwartek, 22 listopada

Czwartek zapowiada się najchłodniej. Według najnowszych prognoz -1 st. Celsjusza wskażą termometry w woj. podlaskim. W woj. podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim 0 st. Temperatura w pozostałych regionach nie przekroczy 2 st.

W piątek więcej słońca, ale temperatura wciąż będzie bardzo niska.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!