Mamy ratunek dla wszystkich, którzy nie mieli czasu, by śledzić najświeższe wiadomości. Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych informacji dnia. Taki był wtorek!

Osiemnastu zatrzymanych przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w całej Polsce 18 osób. Wśród nich znaleźli się m.in. wiceszef Głównego Urzędu Statystycznego i naczelniczka jednego z wydziałów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pierwsi z zatrzymanych usłyszeli zarzuty zmowy przetargowej. Akcja CBA to pokłosie afery informatycznej w MSWiA. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.

Polska dostanie o 4,5 mld euro więcej

Nowy wieloletni budżet UE na okres 2014-2020 wreszcie przyjęty! Po wielu miesiącach negocjacji i sporów z rządami państw UE w Strasburgu zatwierdził go Parlament Europejski. Polska otrzyma dzięki temu o ok. 4,5 mld euro więcej niż w latach 2007-2013 i będzie największym odbiorcą unijnych funduszy. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Zmarła Marianna Popiełuszko


Nie żyje Marianna Popiełuszko, matka zamordowanego przez bezpiekę księdza Jerzego Popiełuszki. Zmarła w szpitalu w Białymstoku. Zapraszamy do lektury wspomnień na jej temat.

Budzik znów zadzwonił

W Klinice "Budzik" wybudził się ze śpiączki czwarty pacjent. To 13-letni Dawid, który uległ wypadkowi 14 sierpnia 2013 roku. Chłopiec chodzi i komunikuje się z otoczeniem. Na takie informacje czekamy!

Kolejni zatrzymani ws. przetargu na sprzęt dla policji

Dziewięć osób zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty ws. zmowy przy przetargach na sprzęt dla policji. To głównie przedstawiciele firm z branży teleinformatycznej i operatorów telefonii komórkowej. Przetargi dotyczyły m.in. zakupu czytników linii papilarnych. O kulisach tej afery przeczytacie TUTAJ.

Bruksela grozi Polsce

Polska może trafić do Trybunału Sprawiedliwości UE za ustawę hazardową. Komisja Europejska uważa, że polska ustawa jest niezgodna z unijnym prawem. Pierwszy etap postępowania przeciwko Polsce rozpocznie się w środę. O sprawie donosi z Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon.

Nowe fakty ws. wybuchu w Jankowie Przygodzkim

Wtorek przyniósł też nowe ustalenia ws. wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. Gazociąg, wbrew pierwszym doniesieniom, nie został uszkodzony przez operatora koparki. Do eksplozji mogły się jednak przyczynić prace budowlane. Po aktualne informacje odsyłamy do relacji Krzysztofa Zasady.

Strzelanina w Pruszczu Gdańskim

Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec policjantów z Pruszcza Gdańskiego. 59-letni desperat zabił w ich obecności 29-latka, trzy razy postrzelił jego ojca, a potem próbował popełnić samobójstwo. Do tragedii doszło, gdy policjanci przyjechali na interwencję w sprawie zatarasowanego wjazdu na posesję. Więcej o jej kulisach przeczytacie TUTAJ.

Kursantka uciekła "elką"... na egzaminie

Młoda kobieta nie zdała egzaminu na prawo jazdy w Rybniku i uciekła "elką" przed egzaminatorem. Zdająca została już ukarana mandatem. Wkrótce znów będzie próbowała zdobyć prawo jazdy. Jak to wyglądało? Zobaczcie!

Piszczek wraca do gry!

Wieczorem nadeszła do nas też dobra wiadomość z Niemiec. Po 178 dniach przerwy Łukasz Piszczek wrócił na boisku. W jakim meczu? Przeczytajcie!