Wyniki referendum w Warszawie, afera lotniskowa z udziałem Lecha Wałęsa, nasza drużyna przygotowująca się do bitwy o mundial i zachwycające pandziątko - o tym między innymi pisaliśmy w poniedziałek. Nie mieliście czasu przejrzeć dziś wiadomości? Zapraszamy na nasz przegląd najważniejszych wydarzeń dnia!


W poniedziałek potwierdzono informację, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie na stanowisku prezydent Warszawy. Niedzielne referendum okazało się nieważne - frekwencja nie przekroczyła wymaganego progu. Okazało się jednak, że ogromna część tych, którzy na referendum poszli, głosowała za odwołaniem prezydent. Szczegóły wyników referendum znajdziecie TUTAJ.

Wałęsa: Nigdy więcej do Londynu

Nigdy więcej do Londynu - w ten sposób były prezydent Lech Wałęsa wyraził swoje oburzenie na polską ambasadę w Londynie. "Zostałem kłamliwie i prowokacyjnie wystawiony" - napisał na swoim mikroblogu. Wynikło z tego niemałe zamieszanie. O sprawie przeczytacie TU i TU.

18-latka zabiła syna gumką do włosów

Popołudniu napłynęła wstrząsająca wiadomość z Białegostoku. 18-latka usłyszała zarzut zabójstwa nowo narodzonego syna. Jego ciało znaleziono tydzień temu na osiedlu Białostoczek. W ocenie śledczych, w oparciu o opinie biegłych i inne zebrane dowody, dziecko zostało uduszone przy użyciu gumki do włosów. O tej bulwersującej sprawie przeczytacie TUTAJ.

Nobel z ekonomii

Poniedziałek to również kolejny dzień, w którym przyznano Nagrody Nobla. Tym razem uhonorowani zostali ekonomiści: Peter Hansen, Eugene Fama i Robert Shiller. To najbardziej prestiżowe na świecie wyróżnienie zostało im przyznane za "analizę empiryczną poziomu cen aktywów". Więcej o ich osiągnięciach znajdziecie TU.

Powalczą o medal


Dziś również nasza drużyna poleciała do Anglii przygotować się do meczu z reprezentacją tego kraju. Jeśli nasi wygrają lub zremisują, podobnie jak w 1973 roku pozbawią gospodarzy pierwszego miejsca w grupie. Co na to Anglicy? Przeczytajcie o tym TUTAJ.

Balotelli ciągle "w formie"

W świecie sportu nie pozwala o sobie zapomnieć Mario Balotelli. Reprezentant Włoch na dworcu w Neapolu uderzył w kamerę stacji telewizyjnej. Bynajmniej nie dlatego, że dziennikarz filmował go w sytuacji prywatnej - filmował zawodników reprezentacji Włoch wysiadających z pociągu... Jak to się skończyło? Zajrzyjcie TU.

Wrzenie w Moskwie

W nocy z kolei gorąco było w Rosji. Policja zatrzymała po zamieszkach w Moskwie 380 osób, które wzięły udział w demonstracjach po zabójstwie 25-letniego mężczyzny. By opanować sytuację, do dzielnicy Zachodnie Biriulowo na południowym wschodzie miasta wysłano posiłki. Szczegóły TUTAJ.

Maleńka panda w wiedeńskim zoo

A tym, którzy śledzą nas na Facebooku najbardziej spodobała się informacja o małym pandziątku. Maleństwo ma tylko dwa miesiące. Zdjęcia są rozbrajające...

Luksusowe porsche wjechało w autobus

Od Was na Gorącą Linię otrzymaliśmy z kolei zdjęcia dość nietypowej sytuacji. W Katowicach na ul. Le Ronda doszło do wypadku - luksusowe porsche wbiło się w autobus. W sumie ucierpiało siedem osób. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Gen pesymizmu


Na koniec proponujemy garść informacji ze świata nauki. Okazuje się, że gen pesymizmu jest zapisany w genach. Tak przynajmniej twierdzą kanadyjscy naukowcy z University of British Columbia. Wskazują przy tym na specyficzny wariant genu ADRA2b, jako czynnik warunkujący tendencję do wyolbrzymiania potencjalnych zagrożeń i negatywnych aspektów życia. Więcej szczegółów TU.