18 czerwca w Krakowie na Wawelu odbyła się uroczysta msza z udziałem czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mówił o tym, że „dzisiaj usiłuje się przeprowadzać dzieci przez seks i zabijać w nich niewinność dziecięcego wieku”.

Msza została odprawiona w intencji pochowanej na Wawelu pary prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich. Na uroczystość przyjechali najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Był też premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier Piotr Gliński, szef MSZ Jacek Czaputowicz, czy Beata Szydło.

Uroczystości przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. W czasie kazania mówił o "bożku seksu". Dzisiaj próbuje się odebrać nam polskość poprzez nową ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej, opartej na wierze w Boga Ojca i która wszystko pragnie budować na bożku seksie. Temu bożkowi mają oddawać hołd już 4-letnie dzieci, odpowiednio instruowane w przedszkolach i uczone tam masturbacji i samozadowolenia cielesnego - powiedział.

Nawiązał też do czasów starożytnych, kiedy składano dzieci w ofierze bogom. Niegdyś w starożytności przeprowadzano dzieci przez ogień. Pod tym eufemistycznym stwierdzeniem kryło się potępiane przez proroków Starego Testamentu składanie dzieci w ofierze bożkowi Molochowi. Dzisiaj usiłuje się przeprowadzać dzieci przez seks i zabijać w nich niewinność dziecięcego wieku  - stwierdził.

Przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się nam odebrać naszą polską, od 1050 lat chrześcijańską ziemię - dodał.