Trzy osoby zginęły w wypadku na trasie S1 w Mierzęcicach (woj. śląskie). Z powodu zdarzenia, dojazd na lotnisko w Pyrzowicach przez trzy godziny był utrudniony. Objazd wyznaczono droga numer 78. Na miejscu pracowała policja, która wyjaśniała okoliczności zdarzenia.


Przed południem w Mierzęcicach kierujący toyotą avensis 49-letni obywatel Niemiec wyprzedzał bus wiozący podróżnych z lotniska. Zderzył się z jadącym z przeciwnej strony oplem astrą, którym jechali 22-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna - mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Oboje jadący oplem oraz kierowca toyoty zginęli na miejscu. Pasażerowie busa odnieśli niegroźne obrażenia.

Jak poinformował rzecznik będzińskiej policji podkomisarz Paweł Łotocki, na miejscu prowadzone były czynności procesowe z udziałem prokuratora. Droga zablokowana była przez około trzy godziny. Przyczyny wypadku wskaże biegły.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, jest bardzo niebezpieczne. Wypadki zdarzają się tam często - kierowcy jeżdżą zbyt szybko i nie zwracają uwagi na znaki wyznaczające pasy ruchu.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn, APA)