Filip Kaczyński, 27-letni polityk PiS z Wadowic obejmie poselski mandat po Krzysztofie Szczerskim, który został ministrem ds. polityki zagranicznej w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Ślubowanie złoży prawdopodobnie na posiedzeniu 9 września.

Wielkim problemem, z którym się spotykam na co dzień, jest emigracja młodych. Blisko połowa moich koleżanek i kolegów ze szkoły pracuje dziś za granicą. Chciałbym być w Sejmie mocnym głosem moich rówieśników. Mam świadomość, że do przeprowadzenia zmian potrzeba większości w parlamencie, ale wierzą, że po wyborach taką będziemy mieli - powiedział Filip Kaczyński. Przyznał, że do końca kadencji zostało niewiele czasu, ale chce go maksymalnie wykorzystać.

Filip Kaczyński z wykształcenia jest politologiem. Należy do PiS. Przez wiele lat pracował w wadowickim magistracie. Obecnie jest zatrudniony w starostwie w Wadowicach. Jego hobby jest muzyka. Gra na perkusji w zespole TSFV.

Kaczyński w 2011 r. kandydował do Sejmu z ostatniego, 16. miejsca na liście. Zagłosowało na niego 4325 wyborców, co było piątym wynikiem. PiS wywalczyło w okręgu cztery mandaty. Posłami zostali Beata Szydło, Marek Łatas, Marek Polak i Krzysztof Szczerski.