RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

16-latek najechał na policjanta i uciekł. Sam zgłosił się na komendę

Publikacja: Czwartek, 7 stycznia (14:49) Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia (14:00)

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się 16-latek, który w Nowy Rok potrącił motocyklem policjanta, próbującego zatrzymać go do kontroli.

Do incydentu doszło 1 stycznia w Tarnowie Opolskim. Policjant próbował zatrzymać motocyklistę do rutynowej kontroli, gdy jednak wyszedł na jezdnię, dając lizakiem sygnał do zatrzymania, motocyklista przyspieszył, a jego maszyna zahaczyła mijanego funkcjonariusza.

Policjanci próbowali - bezskutecznie - dogonić motocyklistę radiowozem, później wszczęto poszukiwania.

Dzisiaj na komendę w Opolu zgłosił się 16-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, który przyznał się do potrącenia funkcjonariusza.

Jak podaje policja, chłopak wyraził skruchę i złożył obszerne wyjaśnienia.

Przedstawiono mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Ze względu na wiek 16-latka sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: