Trzynaście osób ucierpiało w zderzeniu busa pasażerskiego i karetki pogotowia, do którego doszło rano na ulicy Krakowskiej w Kielcach. Dwójka rannych jest w ciężkim stanie.

Jak poinformował podkom. Kamil Tokarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji, do zderzenia doszło ok. godz. 9. Karetka pogotowia, jadąca nie na sygnale, zatrzymała się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Wtedy na jej tył najechał bus pasażerski, przewożący około 20-25 osób.

Do szpitala trafiło 13 osób. W najcięższym stanie jest ratownik z karetki pogotowia i pacjentka przewożona nią do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Jak poinformowała ordynator Oddziału Ratowniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach Dorota Adamczyk-Krupska, ratownik jest nieprzytomny i przebywa na oddziale neurochirurgii, natomiast kobieta jest operowana, a jej stan jest bardzo poważny.

Jak dodała Adamczyk-Krupska, pozostali poszkodowani przechodzą badania, ale nic nie wskazuje na to, by ich życiu zagrażało jakieś niebezpieczeństwo. Są to osoby, które jechały busem oraz kierowca karetki. Mają głównie urazy głowy i kończyn.