Wspólne świętowanie 2 maja to już tradycja w RMF FM. W tym roku zaprosiliśmy Was na krakowskie Błonia, które zmieniły się w Morze Flag. Ta instalacja z pewnością przejdzie do historii.

2 maja punktualnie o 10.00 biało-czerwone Morze Flag zalało krakowskie Błonia. 10 tysięcy biało-czerwonych flag dumnie powiewa na wietrze. To oszałamiający, zapierający dech w piersiach widok! Tym bardziej, że flagi ułożone zostały w kształt mapy Polski.

To trzeba zobaczyć - zachęcał do przyjścia wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. 10 tys. flag zajmie 40 tys. metrów kwadratowych Błoń. A Błonia - przypomnę - to wyjątkowa, jedyna w Europie tego typu łąka w centrum miasta - podkreślał.

Uczestnikami tego niezwykłego wydarzenia są m.in. znani sportowcy, a do udziału zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców miasta, regionu i całej Polski. Od godziny 15:00 każdy uczestnik będzie mógł zabrać pamiątkową flagę do domu!

Słuchaczy, którzy nie mogą przybyć na Błonia, zapraszamy do stworzenia wirtualnego morza biało-czerwonych flag. Na mapie na specjalnej stronie [KLIKNIJ TUTAJ>>>] każdy może zaznaczyć miejsce, w którym aktualnie przebywa właśnie symbolem polskiej flagi.

Współorganizatorem akcji jest Miasto Kraków i wojewoda małopolski.

Morze Flag to tylko jedna z atrakcji, jaką RMF FM przygotowało na majówkę. Oprócz tego między 1 a 3 maja na antenie stacji wygrać będzie można bilety na najgorętsze koncerty w Polsce: Ariany Grande, Maroon 5, zespołu Metallica, Jona Bon Joviego, Phila Collinsa i Michaela Buble. 

Piknik rodzinny Europejska małoPolska

Dodajmy, że na krakowskich Błoniach atrakcji z okazji Dnia Flagi będzie więcej. Dokładnie w południe rozpoczyna się rodzinny piknik.  Podczas imprezy będzie można wziąć udział w licznych grach i quizach dotyczących zarówno historii Polski, jak i Wspólnoty Europejskiej. Sporą atrakcją będą także pokazy sprzętu służb mundurowych. [WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>]


Wspólne świętowanie Dnia Flagi z RMF FM

RMF FM od lat wspólnie ze słuchaczami świętuje Dzień Flagi. Zaczęliśmy w 2013 roku akcją "Szaliki na pomniki", w 2014 wynieśliśmy balonem gigantyczną biało-czerwoną flagę na wysokość 152 metrów, a w 2015 rozwiesiliśmy flagi na pięciu szczytach! Rok później świętowaliśmy na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie w narodowe barwy przystroiliśmy Ratusz.

W 2017 roku zorganizowaliśmy pierwszą biało-czerwoną sztafetę. Nasza ekipa przemierzyła kraj z północy na południe - z Helu na Giewont.

Rok temu powtórzyliśmy ten wyczyn. Ale w odwrotnym kierunku. Zaczęliśmy pod Tatrami, a zakończyliśmy na Pomorzu, na pokładzie ORP Błyskawica. W sztafecie wraz z ekipą RMF FM pobiegły gwiazdy muzyki i sportu oraz politycy, w tym prezydent Andrzej Duda!