Prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnej pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę - informuje Onet. Śledztwo dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

W weekend motocykliści z całej Polski przyjechali do Częstochowy, by wspólnie rozpocząć sezon. W niedzielę w XVIII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego - mimo pandemii ograniczającej także ruch pielgrzymkowy - wzięło udział około 10 tys. miłośników jednośladów.

Jeszcze w poniedziałek Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka częstochowskiej policji mówiła Onetowi: "To nie było zgromadzenie, ale msza św. Błonia mają 30 tys. mkw. więc wszyscy pomieścili się z zachowaniem odpowiedniej odległości".

Policja informowała jednocześnie, że przekazała prokuraturze "materiały zgromadzone w trakcie tego wydarzenia". 

Teraz portal informuje, że prokuratura w Częstochowie zajmie się sprawą niedzielnej pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę.

"Śledztwo dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2" - powiedział Onetowi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Niedzielna msza odprawiona na jasnogórskich błoniach była tradycyjną inauguracją tegorocznego sezonu motocyklowego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.