Szef dyplomacji Korei Płd. sekretarzem ONZ?
Publikacja: Wtorek, 3 października (06:37)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Ban Ki-Mun to niemal pewny kandydat na nowego sekretarza generalnego ONZ. 62-letni minister spraw zagranicznych Korei Południowej jako jedyny z siódemki kandydatów uzyskał nieformalne poparcie wszystkich stałych członków Rady Bezpieczeństwa.
Oficjalne głosowanie, które ma wyłonić następcę Kofiego Annana, zostało zaplanowane na poniedziałek - 9 października.
Kandydatura byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego, o której szansach spekulowano kilka miesięcy temu, w ogóle nie była zgłoszona ani rozpatrywana.