RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PKW: PSL ma najwięcej radnych

Publikacja: Środa, 15 listopada (21:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie Stronnictwo Ludowe zwycięzcą wyborów lokalnych w skali całego kraju. Platforma Obywatelska dopiero trzecia - takie są oficjalne wyniki wyborów samorządowych, które ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza.

Dane te pokazują podział mandatów radnych w skali całego kraju, w samorządach każdego szczebla. I to one tak naprawdę odzwierciedlają ranking partii.

PSL zgarnął ponad 10 proc. i zajął pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji – z niespełna 10 proc. mandatów – znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska ma trzecie miejsce i niespełna 6 proc. mandatów.

Co ważne, komitety lokalne otrzymały w tych wyborach ponad 60 proc. mandatów. A to świadczy o tym, że partie nie zdominowały wyborów lokalnych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: