RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PiS w koalicji z Konfederacją? Kaczyński komentuje

Autor: Publikacja: Środa, 28 czerwca (20:26) Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia (13:00)

"Zobaczymy, jaki będzie wynik wyborów. Przez cały czas walczymy o to, i w naszym głębokim przekonaniu mamy szanse, żeby mieć samodzielną większość" - powiedział na konferencji prasowej wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany przez dziennikarzy o to czy kierowana przez niego partia mogłaby zawrzeć po wyborach koalicję z Konfederacją.

Kaczyński na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, został zapytany, czy PiS dopuszcza możliwość koalicji z Konfederacją.

Zobaczymy, jaki będzie wynik wyborów. Przez cały czas walczymy o to, i w naszym głębokim przekonaniu mamy szanse, żeby mieć samodzielną większość - odpowiedział. To jest takie rozwiązanie, które uważamy za najlepsze, przede wszystkim dla Polski - podkreślił.

Konfederacja trzecią siłą?

Według najnowszych sondaży rządzący nie mają szans na samodzielną większość po nadchodzących wyborach parlamentarnych. PO i PiS tracą poparcie, a coraz więcej ankietowanych deklaruje, że zagłosuje na Konfederację.

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" respondentom zadano pytanie: "które z ugrupowań jest wg. Pani/ Pana realną polityczną trzecią siłą obok PiS i Koalicji Obywatelskiej?". Aż 39,4 proc. pytanych wskazało na Konfederację.

Dalej znalazła się Trzecia Droga (czyli PSL i Polska 2050), na którą wskazało 26,8 respondentów. Na Lewicę wskazało 20,3 proc. pytanych.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Konfederacja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: