RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ostatni dzień pielgrzymki Benedykta XVI

Publikacja: Niedziela, 13 maja (09:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ostatnim dniu pielgrzymki do Brazylii Benedykt XVI w mieście Aparecida odprawi mszę z okazji rozpoczęcia V. Konferencji Generalnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Po południu wygłosi przemówienie do uczestników obrad, w którym odniesie się zapewne do sytuacji w tej części świata.

Na mszę przybędzie, oprócz kościelnych hierarchów z całej Ameryki Łacińskiej, także kilkaset tysięcy wiernych.

Po obiedzie i odpoczynku papież uda się na obrady Konferencji, które oficjalnie zainauguruje, a następnie wygłosi przemówienie.

Późnym popołudniem lokalnego czasu Benedykt XVI odleci helikopterem z Aparecidy do Sao Paulo. Tam, na lotnisku odbędzie się ceremonia pożegnalna.

Papieski samolot przybędzie do Rzymu w poniedziałek około południa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: