Obchody Sierpnia ’80. bez Wałęsy
Publikacja: Poniedziałek, 21 sierpnia (14:16)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Były prezydent nie wystąpi w części oficjalnej, bo nie chce spotkać się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Wałęsę zdenerwował fragment książki pt. „O dwóch takich – alfabet braci Kaczyńskich”, w którym to Jarosław wyznał, że po wyborze prezydenta Kwaśniewskiego w 1995 roku wypił potężny kielich dobrego wina.
Wałęsa oskarża też Kaczyńskich, że ci odbierają mu status bohatera sierpnia: Oni próbują przejmować to, próbują negować to. W związku z tym niech się bawią w to. Ja się w to nie bawię - mówił Wałęsa.
Były prezydent zapowiada, że uczci rocznicę sierpnia przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców wiązanką kwiatów, ale złoży ją wtedy kiedy przy pomniku nie będzie braci Kaczyńskich.