Po zmianach ubezpieczyciele będą płacić ale tylko za wypadki swoich klientów. Ubezpieczyciel ma płacić za leczenie ofiar wypadków, a stawki OC niech podnosi tylko tym, którzy spowodowali wypadek - mówi reporterowi RMF FM rzecznik resortu zdrowia Jakub Gołąb. Chcemy rzeczywistą odpowiedzialność przerzucić na tych, którzy są rzeczywistymi sprawcami - zaznacza.
Nowa ustawa ma też odmrozić pieniądze z „podatku Religi”, których obecnie nie można wydać. Na kontach NFZ zebrano do tej pory 800 milionów złotych. Włożono rękę do kieszeni i pozostał bubel – pieniądze zgromadzone na koncie, z którymi nikt nie wie co zrobić, bo nie ma jasnych przepisów - mówi Edyta Grabowska-Woźniak z NFZ.
Projekt ma trafić do Sejmu we wrześniu.