RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Franciszek I. wystąpił z Samoobrony

Autor: Publikacja: Niedziela, 17 grudnia (20:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Franciszek I., działacz Samoobrony z Małopolski zrezygnował z członkostwa w partii. Jest on pierwszą osobą, której postawiono zarzuty w związku z tak zwaną seksaferą. Łódzka prokuratura zarzuca mu poplecznictwo i nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Mężczyzna dzwonił do byłej działaczki Samoobrony i mówił jej, jak ma zeznawać w sprawie seksskandalu.

W liście do Andrzeja Leppera podejrzany napisał, że nie przyznaje się do winy, ale odchodzi z partii. Podejrzany zapewnił też, że od prawie trzech miesięcy nie kontaktował się z posłem Łyżwińskim.

Samoobrona czeka, aż całą sprawę wyjaśni prokuratura.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: