Tematem dnia była ujawniona przez brukselską korespondentkę RMF FM Katarzynę Szymańską-Borginon rezygnacja Krzysztofa Szczerskiego z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. Rzecznik rządu ogłosił, że nowy polski kandydat to Janusz Wojciechowski. Od 1 do 15 września wśród nauczycieli będzie prowadzony sondaż dotyczący ewentualnej akcji protestacyjnej - poinformował szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Postawienie przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz b. ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka proponuje w projekcie raportu komisji śledczej ds. VAT jej przewodniczący Marcin Horała.

Krzysztof Szczerski rezygnuje z kandydowania na komisarza UE

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. W rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon Szczerski zdradził, że przyszła szefowa nowej Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaproponowała, żeby Polska dostała tekę ds. rolnictwa.

Janusz Wojciechowski nowym kandydatem na komisarza UE

"Naszym kandydatem do Komisji Europejskiej zostanie Janusz Wojciechowski" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak ujawniliśmy w RMF FM, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza UE, po tym jak otrzymał propozycję objęcia teki ds. rolnictwa.


KRS decydując o awansach sędziowskich korzystała z materiałów dostarczonych przez hejterkę Emilię

Krajowa Rada Sądownictwa podczas decydowania o awansach sędziowskich korzystała z materiałów, które dostarczała internetowa hejterka Emilia - ustalili reporterzy RMF FM. Chodzi o listę sędziów ze stowarzyszenia IUSTITIA, którzy wiosną ubiegłego roku w Brukseli spotkali się między innymi z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. "Mała Emi" kolportowała wykaz jako listę osób szkodzących Polsce.


Michał Laskowski: Hejterzy pracują w ramach struktury państwa. To jest niebezpieczne

"Hejterzy pracują w ramach struktury państwa, bo to jest kolejna rzecz, która tego dowodzi" - tak rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski odniósł się do informacji RMF FM, z której wynika, że KRS decydując o awansach sędziowskich korzystała z materiałów dostarczonych przez internetową hejterkę Emilię.

Horała chce Trybunału Stanu dla Tuska, Kopacz i byłych ministrów

Postawienie przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz b. ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka proponuje w projekcie raportu komisji śledczej ds. VAT jej przewodniczący Marcin Horała. Według niego Polska była "zieloną wyspą dla oszustów podatkowych".


Czy nauczyciele znów będą strajkować?

Od 1 do 15 września wśród nauczycieli będzie prowadzony sondaż dotyczący ewentualnej akcji protestacyjnej - poinformował szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. 16 września Prezydium Zarządu Głównego ZNP podejmie decyzję o wyznaczeniu formy protestu.


Od września będą refundowane nowe leki wykorzystywane w walce z rakiem piersi

Do listy refundacyjnej dodano najnowsze opcje terapeutyczne w leczeniu raka piersi - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Innowacyjne leki - Kisqali i Ibrance - będą refundowane od września.