Około 150 autobusów sprzedała klientom państwowa spółka Autosan poniżej kosztów produkcji - dowiedział się reporter RMF FM. Poszukiwany od soboty 42-latek spod Biłgoraja na Lubelszczyźnie, który zaatakował policjantów widłami i siekierą, został schwytany. Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło z czasów, gdy była szefową rządu. Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie wyjaśniające decyzję o wycofanie wniosku o wznowienie postępowania ws. skazanego za dwa zabójstwa Arkadiusza Kraski i uniewinnienie go. Jak tłumaczy, analiza materiału dowodowego "nie uzasadnia konkluzji, że w śledztwie tym ujawnione zostały nowe fakty lub dowody wskazujące na to, że skazany Arkadiusz Kraska nie popełnił przypisanej mu zbrodni". Oto najważniejsze i najciekawsze informacje dnia!

Autosan miał sprzedawać autobusy poniżej kosztów produkcji

Około 150 autobusów sprzedała klientom państwowa spółka Autosan poniżej kosztów produkcji -  dowiedział się reporter RMF FM. Takie są wnioski prokuratury po analizie dokumentów zabezpieczonych w śledztwie dotyczącym podejrzeń działania byłego zarządu na szkodę sanockiej fabryki.

Prokuratura Krajowa uzasadnia decyzję ws. Arkadiusza Kraski

Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wycofanie wniosku o wznowienie postępowania ws. skazanego za dwa zabójstwa Arkadiusza Kraski i uniewinnienie go. Jak tłumaczy w odpowiedzi na pytania RMF FM rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, analiza materiału dowodowego "nie uzasadnia konkluzji, że w śledztwie tym ujawnione zostały nowe fakty lub dowody wskazujące na to, że skazany Arkadiusz Kraska nie popełnił przypisanej mu zbrodni".

Wykaz lotów Beaty Szydło

Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło z czasów, gdy była szefową rządu. Dokument zawiera 164 pozycje.

Od soboty uciekał przed policją. Został zatrzymany

Poszukiwany od soboty 42-latek spod Biłgoraja na Lubelszczyźnie, który zaatakował policjantów widłami i siekierą, został schwytany. Policjanci odnaleźli go na Podkarpaciu - w miejscowości Łazów 40 kilometrów od miejsca, z którego rozpoczął ucieczkę.

Hongkong: Protestujący starli się z policją na lotnisku

Uczestnicy kolejnej w ostatnim czasie demonstracji w Hongkongu starli się na tamtejszym lotnisku z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, po czym się wycofali. Władze portu lotniczego mówią o "poważnym zakłóceniu" jego funkcjonowania.

Placido Domingo oskarżany o molestowanie seksualne. "W przeszłości były inne standardy"

Jeden z najsławniejszych śpiewaków operowych Placido Domingo miał przez lata nakłaniać kobiety do stosunków seksualnych. "Te zarzuty są głęboko niepokojące. Byłem przekonany, że moje zachowania były mile widziane" - odpiera zarzuty artysta.

Akcja "Kaszanka2.0". Niezwykły gest anonimowego darczyńcy

Anonimowy darczyńca z USA przyłącza się do akcji KASZANKA2.0 organizowanej przez naszego amerykańskiego korespondenta Pawła Żuchowskiego i kupuje samochód dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

WIĘCEJ O AKCJI PRZECZYTASZ TUTAJ