Dziennik wyjaśnia, że polscy żołnierze, którzy pełnią misję poza granicami kraju otrzymują specjalne wynagrodzenie, tzw. należność zagraniczną, która dziennie wynosi kilkadziesiąt dolarów. Pieniądze te nie przysługują jednak za urlop spędzony poza krajem pełnionej misji. Żołnierze stacjonujący w Bośni i Hercegowinie omijali tę zasadę.
Według gazety, w śledztwie dotyczącym tej sprawy zarzuty usłyszało już pięciu oficerów. Są podejrzani o wyłudzenia kwot od 1 do 2 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa. Jak mówi wojskowy prokurator garnizonowy w Krakowie pułkownik Wojciech Serafin, niemal codziennie są stawiane zarzuty kolejnym osobom. W sumie śledztwo może dotyczyć nawet kilkudziesięciu żołnierzy.