Holenderka przyznaje, że potrzebuje odmiany po czterech latach ciężkich, łyżwiarskich treningów. Podchodzę do tego spokojnie, mam nadzieję, że jazda po torze kolarskim pozwoli mi się zrelaksować po nerwowym i mocno obciążającym sezonie - dodaje.
Już w Soczi 24-letnia zawodniczka startowała w dwóch dyscyplinach - łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Na krótkim torze była czwarta na 1500 m i szósta na trzykrotnie krótszym dystansie.
Zanim rozpocznę treningi kolarskie, chciałabym jeszcze wystąpić w mistrzostwach świata w short tracku, które w marcu odbędą się w Montrealu, i tam stanąć na podium - poinformowała Holenderka.