RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ziemia pod lupą japońskiego satelity

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japonia wystrzeliła na orbitę satelitę do obserwacji Ziemi, dzięki któremu - jak liczą naukowcy - możliwe będzie zbieranie bardziej precyzyjnych danych z terenów dotkniętych kataklizmami, a także poszukiwanie złóż zasobów naturalnych.

Udało nam się wystrzelić rakietę z satelitą zgodnie z planem po raz pierwszy od roku. Tym razem nie było też żadnych usterek. To cieszy i dobrze rokuje misji - mówił jeden z członków zespołu naukowców Satoshi Kurokawy.

Przypomnijmy. Start rakiety odkładano już od września zeszłego roku; a to z powodu złej pogody, a to z powodu problemów technicznych.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: