RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zgorzelec: Skradziono pamiątkową tablicę

Publikacja: Środa, 30 grudnia (06:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zniknęła tablica upamiętniająca podpisanie „Układu Zgorzeleckiego”. Skradziono ją z frontowej ściany Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Wykonana była z mosiądzu i brązu; zamontowano ją w 1955 roku.

Tablica upamiętniała podpisanie w 1950 roku pomiędzy premierami Polski i NRD „Układu Zgorzeleckiego”, potwierdzającego postanowienia konferencji poczdamskiej o przebiegu zachodniej granicy Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kradzież

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: