RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zdolni gimnazjaliści z Małopolski i Mazowsza

Publikacja: Wtorek, 13 czerwca (14:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uczniowie z Małopolski i Mazowsza najlepiej wypadli na egzaminie gimnazjalnym – ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Co ciekawe, z roku na rok różnice między wynikami z poszczególnych województw są coraz mniejsze.

Mniejsza jest też rozbieżność między ilością punktów, gromadzonych przez uczniów na wsiach i w miastach.

W tym roku średni wynik za część humanistyczną to 31,4 punkta na 50 możliwych. Ta część najlepiej wypadła w Małopolsce. Niższa o ponad 7 punktów była średnia z części matematyczno-przyrodniczej – wyniosła niespełna 24 punkty na 50 możliwych. W tym wypadku najwyższe wyniki zanotowano na Mazowszu. Egzamin pisało ponad 530 tysięcy uczniów z około 6,5 tysiąca gimnazjów w całej Polsce. Wszyscy w tym samym czasie rozwiązywali takie same zadania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: