RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaostrza się spór o wodę w Świętochłowicach

Publikacja: Poniedziałek, 9 listopada (12:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkunastu mieszkańców bloku, w którym ponad dwa miesiące temu odcięto wodę, rozpoczęło okupację budynku miejskich wodociągów w Świętochłowicach na Śląsku. Niewykluczone, że dziś zakręcone zostaną kurki w kilku kolejnych blokach. Konflikt dotyczy sposobu rozliczania dostaw.

Przedsiębiorstwo wodociągowe chce, by rozliczanie odbywało się według wskazań zbiorowego licznika. Natomiast mieszkańcy woleliby rozliczać się indywidualnie.

W świętochłowickich zakładach wodociągowych od południa trwają rozmowy z uczestnikami pikiety. Nie może być tak, że nie ma wody. To już jest ostateczność - 70 dni bez wody, ludzie generalnie mają dość - skarżą się protestujący reporterowi RMF FM Marcinowi Buczkowi:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: