RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z Rysów na nartach. Dla Andrzeja Bargiela to zabawa

Publikacja: Piątek, 9 czerwca (13:36) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

K2 zwana "górą gór" jest nie tylko najwyższym szczytem Karakorum, ale też uważanym za najtrudniejszy do zdobycia z ośmiotysięczników. To także kolejne wyzwanie, jakie stawia sobie Andrzej Bargiel. Aby zrealizować marzenie, przez ostatnie miesiące doskonalił się w jeździe w trudnych, wysokogórskich warunkach. Zjazd z najwyższego szczytu Polski - Rysów nie przysparza mu większych trudności, ale dostarcza dużo radości.

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie. Ma 29 lat.

W 2010 roku pobił rekord świata w biegu na Elbrus (rekord do tej pory nie został poprawiony). Trzy lata później bez odpinania nart zjechał ze szczytu ośmiotysięcznika Shishapangma Central. W 2014 ustanowił dwa rekordy na Manaslu (w rekordowym czasie - 14 godzin i 5 minut wszedł na szczyt, a całą trasę z bazy na szczyt i ze szczytu do bazy pokonał w 21 godzin i 14 minut). W 2015 roku jako pierwszy na świecie jechał na nartach z Broad Peaku. W ubiegłym roku w rekordowym czasie zdobył tytuł Śnieżnej Pantery.  

(MKam)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: