Big Blue, jedno z największych w Polsce biur turystycznych, zbankrutowało. Oficjalne oświadczenie w sprawie trudnej sytuacji finansowej biura znajduje się na jego stronie internetowej www.bigblue.pl. Biuro zapewnia, że było ubezpieczone i wszystkim poszkodowanym zostaną wypłacone odszkodowania.

(...) Mimo podjętych przez nas kroków w celu pozyskania dodatkowych środków, nie możemy dłużej zapewnić wykonania świadczeń wskazanych w umowach zawartych z Klientami. - czytamy na stronie biura podróży.

Marcin Kołodziejczyk, jeden z członków zarządu firmy, zapewnił RMF, że wkrótce do Polski wrócą wszyscy klienci biura, którzy przebywają za granicą. Niestety, są też tacy, którzy na swoją wymarzoną wycieczkę mieli wyjechać w najbliższych dniach.

Biuro organizowało wycieczki m.in. do Egiptu, na Kos, Kretę, Majorkę, do Portugalii i na Rodos. Np. na lotnisku Okęcie pojawiło się dziś ok. 130 niedoszłych turystów, którzy mieli polecieć oglądać piramidy.

Jak mówili, jeszcze w czwartek wszystko było w porządku, wczoraj na lotnisku okazało się, że podróży nie będzie. Stanąłem i dwa razy się uszczypnąłem. Jest ze mną młode małżeństwo, które ja namówiłem na ten wylot - mówił jeden z pechowców. Posłuchaj:

Firma zapewnia, że turyści odzyskają pieniąze: Ci z klientów, którzy zawarli z nami umowy, z który już nie możemy się wywiązać, powinni być spokojni o odzyskanie pieniędzy. Jesteśmy ubezpieczeni w Warcie, która wszczęła już procedurę odszkodowawczą - powiedział Kołodziejczyk.

Wszyscy, którzy zawarli umowy z Big Blue mogą zgłosić się do dowolnego oddziału Warty w Polsce i tam starać się o zwrot wpłaconych pieniędzy. Big Blue zapewnia też, że wypłata odszkodowań nie jest uzależniona od liczby osób tj. nie ma limitu osób, po przekroczeniu którego Warta odmówi wypłat.

Niezbędne jest, aby posiadali ze sobą dokumenty potwierdzające zawarcie umowy jak i dokonanie zapłaty za zamówioną imprezę. Centrala firmy mieści się w Jeleniej Górze przy ulicy Konopnickiej 21. Jak się dowiedzieliśmy, w Warcie powołano już specjalny zespół, który ma zadbać, by pieniądze trafiły do wszystkich poszkodowanych klientów Big Blue. Aby szybko skontaktować się z przedstawicielem Warty należy wykręcić numer infolinii 0 801 308 308 albo 0 502 308 308.

Big Blue była dużą firmą ze sporymi udziałami w rynku. Nie należała jednak do Polskiej Izby Turystyki, bo było na nią zbyt duzo skarg, przede wszystkim na jakość usług. W ubiegłym roku wojewoda dolnośląski na krótko cofnął firmie koncesję.

07:00