RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wznowiono proces poznańskich policjantów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przed poznańskim sądem okręgowym ruszył po przerwie proces 4 policjantów oskarżonych o nieuzasadnione użycie broni i niedopełnienie obowiązków podczas strzelaniny, w której zginął 19-latek, a jego kolega został ciężko ranny.

Dziś mają zeznawać przełożeni funkcjonariuszy. MSWiA zwolniło ich z tajemnicy służbowej. W związku z tym wyłączono jawność rozprawy.

Przypomnijmy - dwa lata temu policjanci pomylili niewinnych nastolatków z groźnym przestępcą i ostrzelali ich samochód. Zginął 19-letni Łukasz, a jego kolega Dawida został ciężko ranny. Oskarżono ich o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: