RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wyślemy na misję 600 dodatkowych żołnierzy

Publikacja: Piątek, 23 października (06:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd chce wiosną wysłać do Afganistanu o sześciuset żołnierzy więcej niż do tej pory - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Według jej informatora z dowództwa polskiej armii, 2600 żołnierzy to jednak koniec naszych możliwości.

Gazeta dowiedziała się, że skompletowanie na wiosnę przyszłego roku powiększonej o sześćset osób zmiany będzie trudniejsze niż do tej pory. Na siódmą zmianę przygotowywali się bowiem żołnierze 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. Aby zwiększyć kontyngent, trzeba będzie dobierać żołnierzy z innych jednostek - powiedział "Gazecie Wyborczej" jeden z polskich dowódców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: