RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wyjątkowy koncert. Andrea Bocelli wystąpił w pustej katedrze

Opracowanie: Publikacja: Niedziela, 12 kwietnia (20:44) Aktualizacja: Niedziela, 12 kwietnia (21:00)

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli wystąpił w niedzielę wielkanocną z wyjątkowym, transmitowanym w internecie recitalem. Artysta zaśpiewał w pustej katedrze w Mediolanie. Ten niezwykły koncert był jego modlitwą i otuchą dla świata, zmagającego się z pandemią.

Przed występem Andrea Bocelli przytoczył słowa świętego Augustyna: "kto śpiewa, modli się dwa razy". Dodał, że jego koncert, złożony wyłącznie z pieśni religijnych, to modlitwa za świat.

Wierzę w siłę wspólnej modlitwy - powiedział.

Śpiewak, przyzwyczajony do występów przed tysiącami ludzi w wypełnionych do ostatniego miejsca salach koncertowych świata, był w słynnej mediolańskiej Duomo sam z organistą katedry Emanuele Vianellim, który mu akompaniował.

W programie recitalu były między innymi pieśni "Ave Maria" Johanna Sebastiana Bacha, "Sancta Maria" Pietro Mascagniego, "Domine Deus" Antonio Rossiniego.

Recitalowi Bocellego towarzyszyły zdjęcia z pustych miast świata, od Mediolanu i Wenecji po Nowy Jork.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: